افغانستان: حملات اخیر داعش بر غیر نظامیان

گزارش از نصب پوستر بر عليه حملات اخير داعش بر غیر نظامیان در افغانستان.

گروه افراط گرائی ارتجاعی داعش در هدف گیری های تروریستی اخیر خود بسیار مردم غیر نظامی بخصوص قوم هزاره را در امکان عبادت قتل عام کرد. حملات در  کابل بطور مسلسل چندین مکان هزاره ها را نشانه گرفت و پس از آن در هرات و نیز در میرزا ولنگ دست به قتل عام مردم بی دفاع هزاره زدند.

هر چند برای این گروه ارتجاعی تروریست مهم نیست که از کدام قوم, لسان, نژاد … باشند مهم این است چگونه سریعتر باید به کشتار خود تداوم بخشند از اینرو اگر ما می گویم که این مرتجعین تروریست بر قتل هزاره ها می پردازند باز هم اشتباه است اینها همه را می کشند.

مورد کشتار قوم هزاره یک جنبه ویژه دارد و انهم اینکه داعش در سوریه علیه رژیم بشار الاسد در نبرد است و در برابر به حمایت آن رژیم؛ دیکتاتوری بورژوازی ارتجاعی اسلامی ایران نیرو حمایوی در برابر داعش می فرستد. در ایران بنابر مشکلات اقتصادی و بحران ها که مردم افغانستان در بیشتر از چهار دهه داشتند آنجا برای کار پناهنده شده اند که اکثریت آن از اقلیت شیعه مذهب است که رژیم ایران نیز بر اساس این ایده لوژی حاکمیت دارد و از این مهاجرین افغان برای دفاع از منافع سرمایه داری خود و استبداد رژیم اسد استفاده جوئی کرده و جوانان پناهجوی افغانستان را به جنگ علیه داعش در سوریه می فرستد.

داعش در بدل ضربات که از طرف نیرو های درگیر در سوریه قرار می گرد روی قوم هزاره در افغانستان با قتل عام فشار وارد می کند. بزرگترین حمله انتحاری که داعش بر هزاره ها انجام داد آماج قرار دادن «جنبش روشنائی» بود که بیشتر از 200 تن کشته و زخمی شدند که سود آن به نفع دولت و باعث مسکوت موج اعتراضاتی مردم شد.

ما امروز شاهد نزدیک به شانزده سال از حضور نظامیان امریکا و دیگر متحدین شان در افغانستان هستیم. هجوم و بلاخره اشغال افغانستان توسط امپریالیسم امریکا در 2001 تحت نام «مبارزه با تروریسم» شکل گرفت و به رژیم 5 ساله ارتجاع طالبانی نقطه پایان گذاشت و به همکاری جبهه شمال که نیروی مجاهدین و موسسان تروریسم, ارتجاع, کشتار و جنگ های داخلی در افغانستان در زمان حضور نیرو های اتحاد شوروی و پس از خروج ان نیرو ها در افغانستان بودند, وارد پایتخت شدند و دست به ایجاد رژیم های دست نشانده و وابسته به بدنه امپریالیسم را شکل دادند.

از یک طرف امپریالیسم امریکا در شکل دادن تشکیلات سرکوبگر رژیم اردو و پولیس کوشید از طرف دیگر تا حد بالای دست به ترویج, تجهیز و تمویل نیرو های تروریستی ارتجاعی از طالبان گرفته, تا نیروی های وابسته به حزب اسلامی و بلاخره داعش را اینجا برای کشتار و تدوام جنگ و مهر تائید برای حضور دراز مدت خود در افغانستان دست زد که این شواهد در رفت آمد چرخبال های مربوط به نظامیان امریکائی در بسیاری از نقاط نا امن افغانستان ثابت می گردد.

در «جنگ طولانی» خوانده شده امپریالیسم امریکا در تاریخ آن, بسیار ضربه و خساره به مردم زحمتکش رسید جز بربادی دیگر هیچ فایده برای افغانستان نداشته است. از یک سو برای تشکیل ارتش, پولیس و دستگاه استخباراتی اقدام کردند و از طرف برای تجهیز تروریست ها چه مستقیم و یا از طریق رژیم ارتجاعی اسلامی پاکستان به آن پرداختند در عوض افغان ها چه در صفوف اردو چه در روی جاده ها و خانه های شان قتل عام شدند.

زیر بنای اقتصادی افغانستان دست نخورده باقی ماند و تماماً سرمایه ها را برای اقلیت که در جنایات بشری با امپریالیسم دست داشتند تسلیم داده شد تا برای منافع خود و عیش و عشرت شان به مصرف برسانند. اردو ملی تشکیل شد و برای ان بسیار تبیلغات گسترده رسانه ایی برای تحمیق توده ها انتشار میابد و آن پسر و یا دختر که نتوانستند در جامعه شغل برای معیشت زنده گی بیابد به ناچار در حلقه اردوی ملی در آمدند و جنگ در برابر داعش, طالب و بسیار دیگر از نیرو های تروریستی ارتجاع به دفاع از اقلیت در ارگ تحت عنوان «دفاع از کل مردم افغانستان و منافع ملی, حتی در دفاع از کل مردم جهان برای رزم در برابر تروریست های جهانی لقب گرفتند» و در بسیار اوقات در جبهه ها که گروه های تروریست بر ارتش رژیم غالب میشود تمام انها را به وحشیانه به قتل میرساند چون رژیم عمداً برای تجهیز رسانی و کمک اقدام نمی کند.

اداره ترامپ با طرح راهبرد جدید در قبال افغانستان اقدام بر افزایش تعداد نا معلوم از نیرو های نظامی در افغانستان برای جنگ بیشتر با تروریسم را تصویب کرده که در استقرار نیرو ها از امروز آغاز یافته و این بار نیرو های نظامی امریکا برای عملیات سرکوبگرانه مردم افغانستان (غیر نظامیان) دست بالاتر از دور پیشن خود دارند که یگانه تشدید جنگی امپریالیسم و کشتار بشمار میاید.

جوانان تحصیل کرده افغانستان از نبود کار و شغل مجبوراً خود را برای دفاع از اقلیت ارگ نشین و تبلیغات ایده لوژیکی ان در صفوف اردو که جز کشتار گاه جوانان افغانستان نیست برسانند و در برابر یک جنگ که ریشه در رژیم های سرمایه داری و امپریالیستی دارد جان های شانرا هلاک کنند.

این جوانان میتوانند با قشر های تحت ستم, اقلیت های قومی که در طول تاریخ مورد ستم قرار گرفتند, کارگران اعم از زنان و مردان زحمتکش در برابر تمام برنامه های مصیبت بار دولت سرمایه داری وابسته حاکم و امپریالیسم بسیج گردیده مبارزه کنند این مبارزه میتواند بدور از قوم گرائی, سمت, لسان, نژاد, ملی گرائی, مذهب در یک اتحاد با یک برنامه سوسیالیستی تحقق یابد و مبارزه بر ضد جنگ جاری امپریالیستی در پیوند با یک نیروی انقلابی منطقه ایی و بین الملل که در مخالفت با تمام سازمان ها و نهاد های که طبقه حاکم و سیستم سرمایه داری از آن دفاع میکنند در میان کارگران ریشه و بسیج گردند.

کمیته اقدام کارگری افغانستان برای رسم اعتراض بر حوادث نکبت بار اخیر بر مردم زحمتکش و کارگران هزاره که در جا های مختلف افغانستان قتل عام شدند با یک جو بسیار شدید و پر مخاطره امنیتی پوستر های را در جاده ها نصب کرد که در ذیل تصویر و نوار ان قابل دسترس است.

از تمام فعالین کارگری و سوسیالیست تقاضا به عمل میایید که برای گسترش فعالیت های انقلابی کمیته اقدام کارگری افغانستان با ما در سازمان دهی بیشتر فعالیت ها همکاری کنید و با ما تماس بگیرید.

کمیته اقدام کارگری افغانستان
6 سنبله 1396

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s