کارزار بین المللی از رضا شهابی ادامه دارد!

در حمایت از رضا شهابی و همیارانش در اعتصاب غذا زندان رجایی شهر

بنا بر گزارشات رسانه ها رضا شهابی، عضو زندانی هيئت مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در پاسخ به فراخوان شماری از فعالان کارگری و سياسی اعلام کرد که از روز يکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، اعتصاب غذای خشک خود را به اعتصاب غذای تر تغيير داد.
اعتصاب غذای خشک رضا شهابی پس از آن صورت گرفت که مقام‌های قوه قضاييه، دو مرتبه با آزادی او به قيد وثيقه مخالفت کردند.

نخستين وثيقه برای وی در آبان ماه به مبلغ ۶۰ ميليون تومان و دومين وثيقه به قيمت ۱۰۰ ميليون تومان در روزهای اخير تعيين شده بودند.اين عضو هيئت مديره سنديکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه در خرداد ماه سال جاری از سوی مأموران امنيتی در تهران بازداشت شده بود.
در هفته گذشته اقداماتی موثری از سوی «کارزار بین المللی شاهرخ زمانی» در بریتانیا برای آزادی رضا شهابی و همراهانش صورت پذیرفت

از جمله طرحموضوع زندانی شدن رضا شهابی در پارلمان بریتانیا  انجام گرفت که    تعدادی  از نمایندگان چپ گرای پارلمان بریتانیا از اعضای حزب کارگر  آنرا در تایید امضا کرده اند.
متن این نامه اعتراضی چنین است:

«زندانی شدن رضا شهابی
این مجلس در مورد بازداشت مجدد رضا شهابی، یکی از اعضای هيئت اجرایی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، بسيار نگران است؛ همچنين که در تاريخ ۸ اوت ۲۰۱۷ آقای شهابی اعتصاب غذای خود را در اعتراض به زندانی شدن مستبدانۀ خود آغاز کرد؛ یادآور می شود که درمانگاه زندان رجایی شهر بر اين نظر است که آقای شهابی نیاز به مراقبت پزشکی ویژه دارد و هیچ گونه اقداماتی برای ارائه چنین مراقبتی صورت نگرفته است؛ یادآور می شود که در حال حاضر تعداد بسیاری از زندانیان رجایی شهر، در اعتراض به شرایط نامطبوع خود، دست به اعتصاب غذا زده اند؛ در نظر دارد که در سپتامبر ۲۰۱۵ شاهرخ زمانی، یکی از زندانیان هم قطار آقای شهابی، تحت شرایط مشکوکی در زندان درگذشت؛ از حکومت ایران می خواهد که آقای شهابی را آزاد کند؛ و از حکومت بريتانيا در خواست می کند که به حکومت ایران فشار بياورد که به حقوق اتحادیه های کارگری و مقاوله نامه های سازمان بین المللی کار احترام بگذارد.»

همچنان کارزار شاهرخ زمانی قادر شد که زندانی شدن رضا شهابی به همراه ۵۰ تن از زندانیان سیاسی ایران را  در روزنامه پر تیراژ بریتانیا The Guardian با بیش از یک میلیون نفر خواننده در روز،‌ امروز ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۷ انتشار دهد.

متن این نامه چنین است:
ما خواهان آزادی رضا شهابى و دیگر فعالان کارگری، معلمان و زندانیان جنبش کارگری که در زندان های ایران دست به اعتصاب غذا زده اند، هستيم. رضا، یک راننده اتوبوس و فعال اتحادیه کارگری، و عده دیگری در حدود ٥٠ نفر، در اعتراض به غير قانونی بوده حبسشان و شرایط زندان، تقریبا یک ماه است که اعتصاب غذا کرده اند. جان آنان در خطر است. شاهرخ زمانی، رفیق رضا شهابی، در سپتامبر سال ٢٠١٥ در همين زندان درگذشت. ما همبستگی خود را با رفقایمان که اعتصاب غذا کرده اند اعلام می کنیم و از حکومت ایران آزادی همه فعالان جنبش کارگری در ایران را می طلبيم.
مراد شیرین، کارزار بين المللی شاهرخ زمانی؛ «رانی دريپر» دبير کل «اتحادیه کارگران نانوایی، صنايع غذايی و پيوسته (BFAWU) بريتانيا، «کلايو لويس»، نماينده پارلمان؛ «الکس سوبل» ، نماينده پارلمان؛ «رانی کمبل»، نماينده پارلمان؛ «کلوين هاپکينز»، نماينده پارلمان.

کارزار شاهرخ زمانی به منظور حمایت از کارگران زندانی در ایران یکسال پس از به قتل رسیدن رفیق شاهرخ زمانی تاسیس شد . شعار مرکزی این کارزار «کارگران ایران تنها نیستند» است. این کارزار برای حمایت از کارگران زندانی به فعالیت خود در میان سازمان ها و اتحادیه های مترقی بریتانیا تا ازادی سازی تمام زندانیان سیاسی ادامه خواهد داد.

کارزار شاهرخ زمانی قصد دارد که این کارزار را به یک تریبیون بین المللی مبدل کرده تا فشارهایی بر رژیم ایران برای دستگیری های بی رویه فعالان کارگری گذاشته و در نتیجه تناسب قوا را برای کارگران برای ایجاد تشکل های مستقل خود فراهم أورد.

کارزار بین المللی شاهرخ زمانی

۱۶ سپتامبر ۲۰۱۷

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s