بیانیه: همبستگی با آسیب دیده گان زمین لرزه ایران- عراق

بیانیه ابراز همبستگی کمیته اقدام کارگری افغانستان با آسیب دیده گان زمین لرزه ایران- عراق.

مردم زحمتکش درد آشنای افغانستان که خود نیز شاهد چنین حوادث مهلک طبیعی در طول تاریخ بوده اند بهتر حالت مردم متضرر و بازمانده گان جانباختگان حادثه المناک زمین لرزه که در کرمانشاه ایران در مرز با عراق با بیشتر از ۷ درجه در مقیاس ریشتر شب گذشته رخ داد که تا کنون بیشتر از ۳۰۰ تن کشته و بیشتر از ۲۰۰۰ تن زخم برداشتند را درک میکنند زیرا که یک حادثه خیلی اندوهگین رخ داده است.

این حوادث طبیعی که در سال های گذشته در ولایات شمال افغانستان بخصوص در بدخشان و دیگر نقاط نیز رخ داده بود قربانیان زیادی از مردم تحت ستم و زحمتکش بدخشان را گرفت.

به یقین که ماهیت دولت های حاکم هم در ایران و افغانستان رژیم های سرمایه داری است که صرف در خدمت اقلیت سرمایه دار قرار دارند و هرگز نمی توانند پیش گیر به حد اقل رساندن تلفات (با استفاده از روش های تخصیص دادن بودجه های وقایع ویا پیشگرانه در شرایط اضطراری و آماده داشتن بیمارستان ها و دارو و دیگر موارد لازمه ) در چنین حوادث باشند. در عوض بودیجه های که باید برای وضعیت مردم که دچار این حوادث فلاکتبار و پر زیان می شوند در جیب سرمایه داران و فابریکه داران در ایران و هم چنان در افغانستان تلنبار می شود.

دولت سرمایه داری افغانستان که یک اداره سمبلیک «رسیده گی بر حوادث طبیعی» دارد که توسط هزینه های امپریالیستی مورد حمایت است و بنابر ماهیت ناقص الخلقه بودن آن سیستم بورکراتیک مانند دیگر اداره های دولتی که سیستم رشوه ستانی در آن بصورت وفور دیده می شود که کوچکترین سهم در رسیدگی بر قربانیان حوادث طبیعی و یا دیگر حوادث خونبار که همه روزه از اثر جنگ ها و حملات تروریستی در این کشور وجود دارد را نمی تواند انجام دهد و مطمیناَ در رژیم سرمایه داری ایران از چنین دستگاه های دولتی که صرف هدف بازی دادن اذهان مردم و نشان دادن یک چهره دوستانه و مردم دوست را به مردم زحمتکش ایران دارند نمی تواند بطور عام و تام بر قربانیان این زمین لرزه شدید رسیده گی کند.

هر چند دولت سرمایه داری ارتجاعی ایران مکلف است که برای این مشکلات مردم رسیده گی کند و بعنوان دولت که خود را حامی مردم جا میزند باید برای شرایط بحرانی مردم ایران بپردازد.

دولت سرمایه داری عراق نیز مکلف است تا برای آسیب دیدگان این زمین لرزه هر چه بیشتر بر مردم زحمتکش که در حادثه جانباخته اند و بازمانده گان شان که بی خانمان گردیده اند از همان پول های توسط امپریالیسم برای فربه ساختن اقلیت سرمایه دار عراق مختص است برای مردم رسیده گی کنند.

دولت های ایران و عراق باید برای مردم آسیب دیده هر چه عاجل برای بیمارستان ها بودیجه های اضطراری را تصویب کنند.

دولت های سرمایه داری ایران عراق برای مردم آسیب دیده مکلف است جای بود و باش مناسب تدارک ببینند.

دولت ها باید برای دوباره تعمیر مسکونه های آسیب دیده گان بودجه ها را تخصیص و مورد تصویب قرار دهد.

دولت های سرمایه داری دو کشور مکلف است که تامین کننده آب، مواد غذایی و پوشاک برای آسیب دیده گان الی سر حال آمدن وضعیت بحرانی این مردم آسیب دیده فراهم سازد.

مردم زحمتکش و ستم دیده این حادثه خود باید در توضیح و کنترل و بهتر ساختن این شرایط بحرانی ناظر و با کمیسون های که از طرف این دولت های سرمایه داری برای رسیده گی به مشکلات آسیب دیده گان تعیین می شود نقش تعیین کننده داشته باشند.

مردم زحمتکش و ستم دیده این حادثه خود باید تشکل مستقل خود را برای بهتر ساختن این وضعیت داشته و شکل دهند.

فعالین سوسیالیست و کارگری در یک همبستگی، همدلی و حتی کمک های که از عهده آن برآمده میتوانند به دست آسیب دیده گان مردم زحمتکش و کارگر ایران و عراق برسانند.

فعالین کارگری در کمیته اقدام کارگری افغانستان همدلی و همبستگی کامل خود را برای کارگران و زحمتکشان که از این زمین لرزه شدید و بی پیشنه آسیب دیده اند اعلام میدارد.

پیش بسوی تشکل های مستقل مردم برای آسیب دیده گان ایران- عراق!

پیش بسوی همبستگی بین المللی کارگران و زحمتکشان برای مردم آسیب دیده!

پیش بسوی ایجاد نهادهای مستقل برای مهار کردن و حد اقل رساندن تلفات حوداث خونین در کشور ها!

پیش بسوی همبستگی مبارزه ضد سرمایه داری در منطقه و جهان!

کمیته اقدام کارگری افغانستان

۱۳ نوامبر ۲۰۱۷

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s